Permanentne zaburzenia erekcji

Luty 8, 2016

To niestety typowe, że gdy jesteśmy młodzi, to raczej zaburzenia erekcji całkowicie nas nie dotyczą. Jednakże z biegiem lat, gdy jesteśmy po czterdziestce, nie powinno nas zdziwić to, że zamiast zbliżenia łóżkowego, będzie czekała na nas przykra niespodzianka – brak erekcji bądź niepełna erekcja. Oczywiście nie można popadać w panikę, bo każdemu taka wpadka może się zdarzyć. Zarówno jeżeli jesteśmy 20, 30, 40 czy powiedzmy 50-latkami.

Co jednak zrobić w takiej sytuacji, w której zaburzenia erekcji są ciągłe? Na pewno nie można dać na przeczekanie, bo bardzo możliwe, że problem będzie się tylko pogłębiał. Nie chodzi zresztą tylko o kwestie zdrowotne, ale również psychiczne – taki mężczyzna, który przez dłuższy czas nie może uzyskać erekcji popada w kompleksy, wstydzi się swoich problemów, ma kiepskie samopoczucie, może nawet depresję. Można wymienić bardzo wiele przyczyn zaburzeń potencji, więc ciężko coś jednoznacznie polecić. Może po prostu kiepsko się odżywiamy, pijemy za dużo alkoholu i od lat jesteśmy uzależnieni od palenia papierosów? To wszystko bardzo niekorzystnie wpływa na nasze życie seksualne. Być może jesteśmy za bardzo pracowici, nie potrafimy znaleźć złotego środka, przez co zbyt dużo czasu poświęcamy na pracę, a za mało na rodzinę, odpoczynek, życie prywatne?

Często jednak powody są głębsze – dlatego też wizyta w gabinecie seksuologa nie jest złym rozwiązaniem. Mamy w Polsce kilku seksuologów na światowym poziomie, do których bardzo ciężko się dostać, w dodatku biorą za pomoc bardzo duże pieniądze. Jednakże jest również wielu mniej znanych seksuologów, którzy tak czy siak wiedzą jak leczyć zaburzenia erekcji u swoich pacjentów. Warto zatem zapisać się do seksuologa i po prostu zacząć walkę o powrót do normalnego życia erotycznego. Najważniejsze jest niewątpliwie to, aby nie sądzić,że permanentne zaburzenia erekcji są z nami na zawsze. W dzisiejszych czasach można cieszyć się udanym życiem erotycznym nawet na emeryturze!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.